Soğuk Hava Deposu Otomasyonu

 

Soğuk Hava Depoları ( soğuk oda ) ısıya duyarlı ürünlerin üretiminden tüketimine kadar kendi özelliklerini koruyabilmesi için oluşturulan soğuk zincir halkasının en önemli parçalarından birini oluşturmaktadır.

Soğuk hava depolarındaki ürünlerin sağlıklı muhafaza edilmesinde en önemli unsurlardan biri de oda içi şartlarının sürekli izlenebilir olmasıdır.

Oda içi sıcaklık, nem, etilen, karbondioksit ve meyve içi sıcaklığı ölçümleri sürekli olarak yapılmalı gerektiğinde en hızlı biçimde müdahale edilmelidir.

Soğuk hava deposu izleme sistemleri ile sadece bir soğuk odanın yada talebe göre işletmedeki tüm odaların sıcaklık, nem, etilen, karbondioksit ve meyve içi sıcaklığı ölçümleri yapılabilmektedir. Ek olarak kapıların açık/kaplı kalma süreleri ve kontrol üniteleri bilgileri ölçüm ve kaydı sağlanabilir. Aynı zamanda ölçüler tüm bu değerler için kontrol de sağlanabilir.

Soğuk hava deposu izleme sistemleri tamamen geliştirilebilir proje bazlı sistemlerdir. Her oda için sadece sıcaklık ve nem ölçümü yapılabileceği gibi isteğe ve ihtiyaca göre CO2- Etilen- Gıda içi sıcaklığı gibi değerlerin ölçülmesi için farklı sensörler de eklenebilmektedir. Röle çıkışları sayesinde ölçülen her değer için farklı set değerleri ayarlayarak alarm yada kontrol cihazlarının otomatik olarak devreye girmesi sağlanabilir.

 

 

 

 

 

İnternet üzerinden soğuk hava deponuzun;

* Sıcaklık, nem, karbondioksit ... vb ölçüm sonuçlarının anlık değerlerini görebilirsiniz.

* Ölçüm parametrelerinizi geri dönük olarak raporlayabilirsiniz.

* Ölçüm parametrelerinizi geriye dönük olarak grafiklerini alabilirsiniz.

* Alarm ve uyarı tanımları oluşturarak belirli şartlara bağlı olarak e-mail,sms yada telefon aramaları ile uyarılar alabilirsiniz.

* Firmanız altında birden fazla kullanıcı tanımlayarak, başka şehirlerde bile olsa kullanıcıların internet üzerinden veri takibi yapmasını sağlayabilirsiniz.

* Verilerinizi internet destekli cep telefonları, palm, tablet pc vb. izleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

İzlenebilecek Veriler

Sıcaklık, nem, Gıda içi sıcaklık, Karbondioksit, Etilen, Amonyak, Ozon vb.

Kayıt Edilebilecek Veriler

Sıcaklık, nem, Gıda içi sıcaklık, Karbondioksit, Etilen, Kapı açık/kapalı süresi vb.

Kayıt Süresi

Arşivleme Tekniği ile sınırsız veri kaydı

Sensör Bilgisi Girişi

Sınırsız

Alarm

Sesli ve ışıklı alarm, Mail, Sms, Mobil ve sabit telefon arama özellikleri

Veri İzleme

Grafik ve Sayısal Veri

Otomatik Kontrol

Kuru Kontak Röle Kontrol, PLC projeye özel veri kontrol

Sistem Güncellenebilirliği

İnternet sitesi üzerinden yazılım güncelleme, isteğe bağlı sistem güncelleme