BANT KANTARI

Bant Kantarları, konveyör sistemleri üzerinde taşınan dökme malzemenin tartılması için tasarlanmıştır. Madencilik, Yapı Malzemeleri ve Kimyasalları, Gıda, Enerji sektörleri başta olmak üzere toz, granül, tanecik ve parçalı yapıdaki dökme malzemenin anlık akış miktarı ve toplam taşınan miktarının tartılması, kayıt edilmesi, kontrol altına alınması amacıyla kullanılırlar.

Üstün tasarımı sayesinde, Mekanik Ölçme Üniteleri farklı şekillerdeki konveyör tiplerine basit ve ekonomik mekanik tadilatlarla kısa sürede kurulur. Paralelogram yapısı yatay ve sürtünme kuvvetlerini elimine ederek yük hücresi üzerine sadece taşınan malzeme ağırlığının etkimesini sağlar. Elektronik Gösterge Ünitesi üzerinden tartım bilgileri gösterilerek seri iletişim ve analog sinyal çıkışları ile PLC ve Bilgisayar sistemleri ile haberleşe bilmektedir.

Bant Kantarları, birden çok Mekanik Ölçme Ünitesi ve özel ayarlı hassas rulolar kullanılarak hassasiyet beklentilerine uygun olarak yapılandırılabilmektedir

ÖZELLİKLER

Her bir beşikte 2 adet yük hücresi bulunur.

BW100 veya BW500 elektronik ünite.

Rulo taşıyıcıları yük hücrelerine doğrudan bağlanmıştır.

Kullandığımız elektronik üniteler her bir yük hücresini ayrı ayrı tanıyarak ( BW100 için 2, BW500 için 4 yük hücresi ) bant kaymaları yada dengesiz yüklerde dahi sağlıklı ölçü yapılmasını garanti eder.

Bant kantarı tek beşik veya çift beşik olarak tasarlanabilir.

Bant genişliği 400mm…….2000mm olabilir veya müşteri ölçüsü baz alınır.