SÜDMO SAFETY VALVES

Pentair Südmo Emniyet Valfleri, buhar tankları, kimyasal reaktörler veya depolama tankları gibi basınçlı birimlerdeki basıncı sınırlar. Basınçlı kap, düşük basınca karşı bir vakum valfi ve aşırı basınca karşı bir emniyet valfi ile sabitlenir.

FAYDALARI
Südmo emniyet valfleri çalışma modlarına göre şu şekilde ayrılır:

  • Ağırlık yüklü emniyet valfleri
  • Yaylı emniyet valfleri
  • Vanaların onaylandığı medyaya göre:

Gazlar / Buharlar
Sıvılar

Aşırı basınç koruması
Gaz tahliyesinin engellenmesi veya kapatılması durumunda, tankın maksimum gücü doldurma, aşırı doldurma, fermantasyon veya kimyasal reaksiyonlar gibi çeşitli çalışma koşullarında aşılabilir ve bu da bir patlamaya neden olabilir. Basınçlı ekipman yönergelerine uygun olarak üretilen ve doğrulanan yaylı bir emniyet valfi, bağlantı parçasının bir parçasıdır ve aşırı basınca karşı koruma sağlar.

Vakum koruması
Boşaltma, sızıntı, kimyasal reaksiyonlar, içerik soğutma veya buhar yoğunlaşması, gaz beslemesi veya havalandırmanın bloke edilmesi veya kapatılması durumunda tank basıncının minimumun altına düşmesine neden olabilir ve bu da patlamaya neden olabilir. Yaylı veya ağırlık yüklü bir vakum valfi, bağlantı parçasının bir parçasıdır ve vakuma karşı koruma sağlar.

Pentair’in Südmo emniyet valfleri, bira, yiyecek, içecek, şaraphane, ilaç ve kozmetik endüstrilerindeki uygulamalarda kullanılmaktadır.